Napsali o nás...

Tisk

U SEMILSKÉHO NÁMOŘNÍKA

 

Někteří pyšní Turnováci o nedalekých Semilech říkají, že tam není dobrá hospoda. Rozumný člověk na ně, ale přece jen tak úplně nedá, třeba taková Semilská hospoda U Námořníka je hodně zajímavá. Patří vážně bývalému námořníkovi. Semilský námořník stojí na výhodném místě u nádraží ČSAD. Kotví se v něm hezky. Místnost s modrými okenicemi a dalšími početnými mořskými proprietami je čistá, upravená, neobvyklá a nekýčovitá.

 

Menší lokál někdy praská ve švech. Kdo chce počkat, nezůstane na holičkách. Bezprostředně za vchodovými dveřmi stojí osiřelá lavice. „Námořník“ není jen rum a pivo. V poledne tam vaří, i když obědové menu se skládá jenom ze dvou jídel. Z polévky a z klasické hotovky a z polévky a klasické minutky (60 a 95 korun).

 

Překvapivě prokombinovaná čočkovo-zelná polévka, to by bylo něco na kurděje, chutnala báječně, chalupářské maso (prorostlejší vepřová plec s rýží v husté omáčce) svou sytostí jako by velelo: A teď zase chutě k veslům. Malý staropramen 12° za 14 byl příjemný a malá, kvalitně vychlazená nealko Stella Artois zavodnila bez toho, aniž by zničila příjemný zážitek po „vopravdickém pivu“. Zkuste se tam někdy stavit Turnováci.

Copyright © Hospůdka U Námořníka. Všechna práva vyhrazena.